Wystawa inauguracyjna: 40 lat minęło

9 października w Cieszynie otwieramy kolejny rok akademicki. Zwyczajem stała się organizowana rokrocznie z okazji inauguracji, wystawa prac artystów-pedagogów Instytutu Sztuki.

Zwyczaj organizowania wystaw inauguracyjnych daje możliwość zobaczenia tego, co mają do powiedzenia kolejne pokolenia twórców związanych z Instytutem Sztuki, artystów pracujących w różnych zakładach działających w ramach Instytutu i reprezentujących różnorakie dyscypliny z zakresu sztuki: rzeźbę, malarstwo, grafikę artystyczną, grafikę projektową, rysunek, ceramikę oraz witraż. Wystawa dotychczas przybierała różne formy.

Tegoroczna jest o tyle szczególna, że otwiera 40 rok kształcenia artystycznego na Uniwersytecie Śląskim.

Wernisaż wystawy jest jednym z punktów uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2013/2014, która rozpocznie się o godzinie 11.00 w auli cieszyńskich wydziałów UŚ.

Wystawę w Galerii Uniwersyteckiej przy Bielskiej 62 w Cieszynie można oglądać do 4 listopada.

Galeria: