Sukcesy studentów

Gwiazdy jazzu w oprawie graficznej Dominiki Lis – studentki Instytutu Sztuki

Co roku w Śląskim Jazz Clubie w Gliwicach, w jeden czwartek każdego miesiąca, gości jakaś gwiazda sceny jazzu. Dziś, 13 lutego 2014, rusza nowa edycja „Czwartków Jazzowych z Gwiazdą”. Od dwóch lat plakaty do tego wydarzenia projektują studenci Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Studentka Instytutu Sztuki UŚ na WORLD BIENNIAL OF STUDENT PHOTOGRAPHY

Studentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego Joanna Basicz została zakwalifikowana do udziału w WORLD BIENNIAL OF STUDENT PHOTOGRAPHY 2013 (Novi Sad, Serbia).

Joanna Basicz laureatką krakowskiego konkursu „Nowy wymiar kultury”

„Nowy wymiar kultury” to projekt realizowany przez Teatr Barakah w Krakowie. Jest on adresowany do studentów i licealistów, którzy działają w obrębie różnych dziedzin kultury i sztuki – występują w kabarecie, tworzą stand-up comedy, piszą artykuły o kulturze i sztuce, tworzą plakaty lub są autorami tekstów dramatycznych.

Damian Chomątowski i Agnieszka Woźniak nagrodzeni

W Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich podczas „Warsztatów Działań Kreatywnych” studenci przez sześć dni przygotowywali ilustracje związane z twórczością Zofii Kossak-Szczuckiej, w technikach graficznych, rysunku i malarstwie.

1st PRIZE!

Pierwsze miejsce dla Iwony Cichy w The Fifth World Biennial of Student Poster Novi Sad 2012. Piękne zwięczenie studiów – gratulujemy!
Lista finalistów i zwycięzców.

Money for free. 5th International Student Poster Competition

Studentki Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Agnieszka Broź, Sandra Gocel i Magdalena Strączyńska w finale 5th International Student Poster Competition 2012Money for free w Skopje (Macedonia).

Finaliści Światowego Biennale Plakatu Studenckiego 2012

Ogłoszono listę ścisłych finalistów The 5th World Biennial of Student Poster Novi Sad 2012. Spośród zakwalifikowanych do konkursu prac 240 artystów z całego świata wyłoniono 34 prace finałowe.

Logo dla Szarej – wyniki konkursu

Wiosną Galeria Szara z okazji swojego 10-lecia ogłosiła dla studentów Instytutu Sztuki UŚ konkurs na nowe logo. Choć przyszłość Galerii stanęła pod znakiem zapytania wyniki konkursu ogłoszono podczas środowego wernisażu wystawy „Cieszyn kocham Cię z daleka”.

Cieszyn na Międzynarodowym Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego

W dniu 17 czerwca w Oświęcimiu obradowało Jury IV Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego.

ART OF PACKAGING. Nominacja dla Katarzyny Koperczak i wyróżnienie dla Ilony Polis

W ogólnopolskim konkursie ART OF PACKAGING wyróżnienie przyznane przez CONCORDIA DESIGN za opakowanie TYPOTEA otrzymała Ilona Polis, studentka Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego.

Strony