Studentka Instytutu Sztuki nominowana do nagrody

Natalia Leszczuk, studentka Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego UŚ została nominowana do nagrody w I Międzynarodowym Triennale Rysunku Studenckiego.Ponadto do konkursu zakwalifikowano prace Marii Franczyk, Karoliny Maluty, Moniki Pietrzykowskiej i Grzegorza Izdebskiego. Do Konkursu organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach napłynęło 1089 prac rysunkowych 437 autorów. Komisja konkursowa do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 194 prace 156 autorów. Lista wszystkich zakwalifikowanych studentów z kraju i zagranicy na stronie organizatora.

Natalia Leszczuk urodziła się w 1989 roku w Białymstoku. W 2011 roku ukończyła studia licencjackie kierunku Grafika na Politechnice Białostockiej. Obroniła dyplom z grafiki projektowej i warsztatowej w pracowni dr hab. Tomasza Kukawskiego. Obecnie jest studentką drugiego roku studiów II stopnia kierunku Grafika w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego w Ciszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się rysunkiem oraz tradycyjnymi technikami graficznymi, szczególnie akwatintą, akwafortą oraz linorytem. Tworzy geometryczne, często symetryczne kompozycje na bazie różnych układów linii i miękkich faktur.

Nominowana praca Natalii Leszczuk: Początek, rysunek, 140x80 cm, 2013.