Wystawa plakatu Black & Light podczas Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach

Już jutro (w najbliższy piątek) otwieramy wystawę plakatu Black & Light w ramach 9. Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach. Na wystawie można oglądać plakaty muzyczne – zarówno wcześniej publikowane, jak i stworzone z myślą o tej wystawie. Oczywiście przeważa tematyka jazzowa. Całość została utrzymana w tonacji czerni i bieli - kontrastującej z murami ruin, wydobytej światłem, i czasem tylko lekko przełamanej kolorem.
Można zobaczyć prace nie tylko autorów związanych z Instytutem Sztuki w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego – wykładowców, absolwentów i studentów, ale także twórców związanych z innymi ośrodkami, którzy odpowiedzieli na zaproszenie. Reprezentują oni m.in.: Gdańsk, Szczecin, Łódź, Toruń, Poznań, Katowice, a także Ostrawę (Czechy), Manchester (Anglia), Helsinki (Finlandia) czy Chungnam (Korea Południowa). W sumie możemy oglądać prace 29 artystów.

Autorzy plakatów prezentowanych podczas wystawy: Aleksandra Bury, Iwona Cichy, Anna Anc Ciechanowicz, Marta Czuban, Agnieszka Dajczak, Kamila Figura, Karolina Grudzińska, Beata Grzeganek, Michał Kacperczyk, Kamila Kasperowicz, Tomasz Kipka, Łukasz Kliś, Alina Kończyk, Paulina Kosma, Sebastian Kubica, Stefan Lechwar, Justyna Machnicka, Pavel Noga, Ryszard Pielesz, Nikodem Pręgowski, Kaja Renkas, Max Skorwider, Martyna Sobolewska, Monika Starowicz, Karolina Struzik, Byoung Il Sun, Małgorzata Tajnert, Marcin Urbańczyk, Agnieszka Woźniak.

Wystawa w gliwickich Ruinach Teatru Victoria przy al. Przyjaźni 18 potrwa do 20 sierpnia, jednak najlepszy klimat do jej oglądania to godziny wieczorne w dni festiwalowych koncertów: 2, 3, 9 i 10 sierpnia. Do oglądania wystawy w imieniu organizatora, współorganizatorów, partnerów i autorów prezentowanych prac, a także własnymzaprasza Tomasz Kipka – kurator wystawy.

Nad tegorocznym Jazzem w Ruinach patronat objęły: TVP Kultura, TVP Katowice, Radio Plus, Naszemiasto.pl, Radiojazz.fm i Jazzpress, JazzSoul.pl, Ultramaryna, Nowiny Gliwickie i Gliwicki Magazyn Kulturalny.

Szczegółowy program festiwalu na stronie www.jazzwruich.pl.

Galeria: