Wręczenie dyplomów najlepszym absolwentom oraz wystawa projektowych prac dyplomowych

W środę 27 listopada o godz. 16.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie odbędzie się uroczystość wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom Uniwersytetu Śląskiego. Wśród nich są absolwenci wydziałów Uniwersytetu Śląskiego wyróżniający się m.in.: bardzo wysoką średnią ocen z całego okresu studiów, wybitnymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi. Niejednokrotnie są oni laureatami nagród i wyróżnień o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. Instytut Sztuki Wydiału Artystycznego na uroczystości wręczenia dyplomów reprezentuje absolwentka mgr Paulina Kosma. Podczas uroczystości zostanie wręczona również nagroda plebiscytu „Absolwent z pasją”.

Uroczystości będzie towarzyszyła wystawa „Dyplomy: projektowanie graficzne”. Jest to pierwsza odsłona tej wystawy, na którą składają się prace dziewięciu tegorocznych absolwentek Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie: Marty Czuban, Beaty Grzeganek, Katarzyny Hańczak, Pauliny Kosmy, Patrycji Sicińskiej, Martyny Sobolewskiej, Magdaleny Strączyńskiej, Marty Wierzbowskiej i Agnieszki Woźniak. Tematyką prac są: projektowanie książki, projektowanie krojów pisma, aplikacja mobilna, identyfikacja wizualna, plakat ekologiczny i reklamowy oraz rebranding opakowań. Ekspozycja w holu rektoratu będzie dostępna do 10 grudnia. Natomiast wystawa, w poszerzonej formie i szerszym składzie absolwentów, będzie prezentowana w Katowicach po Nowym Roku, o czym poinformujemy na stronach internetowych Uniwersytetu.

D ’13* [Dyplomy: projektowanie graficzne): Rektorat Uniwersytetu Śląskiego, Katowice, ul. Bankowa 12, hol przed aulą im. Kazimierza Popiołka, 27 listopada – 10 grudnia 2013.

Galeria: