Wiadomości Katedry Projektowania Graficznego

Zakwalifikowani do Lahti Poster Triennial 2014

Została ogłoszona lista zakwalifikowanych do Międzynarodowej Wystawy Plakatu w Finlandii.

Zakwalifikowani do wystawy Satyrykon 2014

Jury legnickiego Satyrykonu – międzynarodowej wystawy rysunku satyrycznego po obejrzeniu 2244 prac 615 autorów z 50 krajów świata zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 210 prac 131 autorów.

Wystawa, wykład i warsztaty Sebastiana Kubicy w Budapeszcie

Wystawa, wykład i warsztaty dr. hab. Sebastiana Kubicy na Węgrzech. Sebastian Kubica z Zakładu Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie będzie gościł w budapesztańskiej Wyższej Szkole Komunikacji i Biznesu (1077 Budapest, Rózsa utca 4–6) od 3 do 7 marca 2014 roku.

Finisaż wystawy D ’13* [Dyplomy: projektowanie graficzne)

Instytut Sztuki Wydziału Artystycznego UŚ, Zakład Projektowania Graficznego i CINiBA – Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach zapraszają na finisaż wystawy D ’13* [Dyplomy: projektowanie graficzne).

DTP, przygotowanie projektu do druku

Uwaga Studenici! Procesy DTP, przygotowanie projektu do druku – w czwartek (20 lutego) o godz. 14.00 w sali 107 odbędzie się spotkanie organizacyjne z dr. Marcinem Urbańczykiem. Obecność obowiązkowa.

Gwiazdy jazzu w oprawie graficznej Dominiki Lis – studentki Instytutu Sztuki

Co roku w Śląskim Jazz Clubie w Gliwicach, w jeden czwartek każdego miesiąca, gości jakaś gwiazda sceny jazzu. Dziś, 13 lutego 2014, rusza nowa edycja „Czwartków Jazzowych z Gwiazdą”. Od dwóch lat plakaty do tego wydarzenia projektują studenci Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Wystawa plakatów Józefa Hołarda

Od 14 lutego do 5 marca w Galerii Akademickiej Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej przy ul. Willowej 2 będzie można oglądać wystawę plakatów profesora Józefa Hołarda (Zakład Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki w Cieszynie, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego).

„Akwizytorzy metafor” w Pigasusie

Dziś o 19.00 w berlińskiej „PIGASUS polish poster gallery” otwarcie wystawy plakatów Józefa Hołarda, Łukasza Klisia, Sebastiana Kubicy i Marcina Urbańczyka z Zakładu Projektowania Graficznego cieszyńskiego Instytutu Sztuki (Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego).

Wystawa D'13* na Wydziale Prawa i Administracji

Prezentacja wystawy „D ’13* [Dyplomy: projektowanie graficzne)” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach potrwa do 14 lutego. WPiA UŚ jest kolejnym miejscem, po rektoracie Uniwersytetu Śląskiego, w którym zaplanowano cykl prezentacji wystawy „D ’13”.

Tomasz Kipka. Plakaty

Do 10 lutego 2014 w Nowosądeckiej Małej Galerii (ul. Jagiellońska 35, Nowy Sącz) można oglądać wystawę plakatów Tomasza Kipki (Zakład Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki w Cieszynie, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego).