Pracownicy Instytutu Sztuki na 23 Biennale Plakatu Polskiego

fot. materiał organizatora

Ponad dwieście prac 122 artystów z całej Polski będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej 23. Biennale Plakatu Polskiego w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Ogłoszenie wyników 23. Biennale Plakatu Polskiego, uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się jutro (14 grudnia) o godz. 13.00.

Na liście zakwalifikowanych do wystawy uczestników są artyści – pracownicy naukowo-dydaktyczni Instytutu Sztuki w Cieszynie Wydziału Artystycznego UŚ: Piotr Grabowski, Józef Hołard, Tomasz Jędrzejko, Tomasz Kipka, Łukasz Kliś, Sebastian Kubica i Marcin Urbańczyk z Zakładu Projektowania Graficznego oraz Kaja Renkas i Marek Głowacki z Zakładu Nowych Mediów i Zakładu Rysunku. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano również prace absolwentów: Iwony Cichy, Beaty Grzeganek, Jarosława Korczaka oraz Pawła Delekty (studenta Instytutu Sztuki).

Owoce twórczości artystów-projektantów z całej Polski zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej będzie można oglądać od 14 grudnia 2013 do 2 lutego 2014.

BPP to najważniejsze, cykliczne spotkanie artystów uprawiających sztukę plakatu w Polsce. Zaistniało w 1965 roku, o rok wyprzedzając Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie i inne międzynarodowe konfrontacje plakatu na świecie.