Joanna Basicz laureatką krakowskiego konkursu „Nowy wymiar kultury”

„Nowy wymiar kultury” to projekt realizowany przez Teatr Barakah w Krakowie. Jest on adresowany do studentów i licealistów, którzy działają w obrębie różnych dziedzin kultury i sztuki – występują w kabarecie, tworzą stand-up comedy, piszą artykuły o kulturze i sztuce, tworzą plakaty lub są autorami tekstów dramatycznych. Wyniki konkursu  „Nowy wymiar kultury” zostały ogłoszone w listopadzie. Jedną z kategorii konkursowych był Plakat. Główną nagrodę w tej kategorii jury przyznało Joannie Basicz, studentce Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W uzasadnieniu werdyktu czytamy: Jej praca to czytelny, plakatowy komunikat okraszony dowcipem. Dodatkowo praca wyróżnia się warsztatem plastycznym – dobrą kompozycją, doborem technik, jakością wykonania. Praca trafia do młodego odbiorcy, ma w sobie przewrotność i potencjał pomysłu do wykorzystania jako seria plakatów lub projektów. Pomysł także dobrze przekłada się na różne techniki plastyczne.

Zwycięska praca była prezentowana na wystawie plakatów promujących młodą sztukę w Krakowie, które znalazły się w finale konkursu, prezentowano ją również na telebimie Teatru Bagatela w centrum miasta. W wyniku konkursu Joanna Basicz zaprojektowała także plakat do spektaklu „Królowa wanny” krakowskiego Teatru Barakah.

Gratulujemy!