Gwiazdy jazzu w oprawie graficznej Dominiki Lis – studentki Instytutu Sztuki

Co roku w Śląskim Jazz Clubie w Gliwicach, w jeden czwartek każdego miesiąca, gości jakaś gwiazda sceny jazzu. Dziś, 13 lutego 2014, rusza nowa edycja „Czwartków Jazzowych z Gwiazdą”. Od dwóch lat plakaty do tego wydarzenia projektują studenci Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Zwyczajem stało się, że są to studenci ostatniego roku kierunku Grafika. Spośród zgłoszonych plakatów do tegorocznej edycji wydarzenia, Śląski Jazz Club wyłonił projekt autorstwa Dominiki Lis, której gratulujemy. Ubiegłorocznej edycji „Czwartków Jazzowych z Gwiazdą” towarzyszyły plakaty zaprojektowane przez Martę Czuban.

Dominika Lis urodziła się w 1989 roku w Zabrzu. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Zabrzu i studiów licencjackich kierunku Grafika w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dyplom obroniła w pracowni prof. zw. Józefa Hołarda i prof. UŚ dr hab. Ryszarda Pielesza z projektowania graficznego oraz w pracowni dr Adama Czecha z grafiki warsztatowej w 2012 roku. Obecnie studentka studiów II stopnia kierunku Grafika na Wydziale Artystycznym UŚ w Cieszynie. Pasjonatka malarstwa oraz wszelkich technik graficznych. Uczestniczka lokalnych wystaw artystycznych. Zaangażowana w życie społeczne i kulturalne – tematem realizowanego przez nią w tym roku dyplomu magisterskiego z projektowania graficznego jest projekt ukazującego się na Śląsku tygodnika lokalnego.

Galeria: