Grüße aus Berlin [sic!] Stefan Lechwar

PIGASUS polish poster gallery w Berlinie zaprasza na wystawę plakatu „Stefan Lechwar [sic!]”. Stefan Lechwar, autor plakatów, projektant i wykładowca, pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego (Wydział Artystyczny w Cieszynie). Otwarcie wystawy odbędzie się 9 stycznia o godzinie 19.00. Wystawa potrwa do 31 stycznia 2014.

PIGASUS polish poster gallery, Danziger Str. 52, 10435 Berlin

Stefan Lechwar

Ur. w 1975 roku w Jaśle. 2001 — absolwent ASP w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach. Od 2003 roku wykładowca w katedrze projektowania graficznego Instytutu Sztuki w Cieszynie (Uniwersytet Śląski w Katowicach). Od 2006 roku na stanowisku adiunkta. Zajmuje się grafiką projektową i artystyczną, malarstwem, ilustracją, teatrem. Współautor (wraz z Izabelą Wądołowską) oraz reżyser spektaklu „Mu”, opartego na estetyce i filozofii Japonii (premiera w Teatrze Małym w Tychach, 2007). Brał udział w ponad 180 wystawach indywidualnych i grupowych, w tym krajowych i zagranicznych, m.in. w: USA, Japonii, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Turcji, Finlandii, Niemczech, Włoszech, Szkocji, Szwajcarii, Rosji, Belgii, Słowacji, Czechach, Litwie, Szwecji. W 2008 roku — stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Polska SZKODA Plakatu”.