Finaliści Światowego Biennale Plakatu Studenckiego 2012

Ogłoszono listę ścisłych finalistów The 5th World Biennial of Student Poster Novi Sad 2012. Spośród zakwalifikowanych do konkursu prac 240 artystów z całego świata wyłoniono 34 prace finałowe. Wśród finalistów znalazły się dwie Studentki Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w KatowicachIwona Cichy i Martyna Sobolewska. Warto zaznaczyć, iż obydwa finałowe plakaty z Cieszyna zostały zaprojektowane z myślą o cyklicznej wystawie plakatu ekologicznego organizowanej od 2006 roku przez Katedrę Projektowania Graficznego. Ostatnia edycja EKOPLAKATU pod hasłem "Czas na Ziemię" miała miejsce na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku w sali ekspozycyjnej Zamku Cieszyn.