ART OF PACKAGING. Nominacja dla Katarzyny Koperczak i wyróżnienie dla Ilony Polis

W ogólnopolskim konkursie ART OF PACKAGING wyróżnienie przyznane przez CONCORDIA DESIGN za opakowanie TYPOTEA otrzymała Ilona Polis, studentka Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. KOKA autorstwa Katarzyny Koperczak – naszej ubiegłorocznej absolwentki, to z kolei projekt opakowania t-shirtów i ekspozytora, które otrzymały nominację w kategorii opakowanie na miarę.
Opakowanie na herbatę powstało w licencjackiej pracowni dyplomowej pod kierunkiem dr. Sebastiana Kubicy, natomiast opakowanie t-shirtów i ekspozytor, to magisterska praca dyplomowa wykonana pod kierunkiem doktorów Tomasza Kipki i Stefana Lechwara.

ART OF PACKAGING to ogólnopolski konkurs na najlepsze opakowanie roku. Celem ART OF PACKAGING Debiuty jest promowanie i nagradzanie młodych artystów, ART OF PACKAGING Proffesional to promowanie i nagradzanie pomysłów w segmencie projektowania i produkcji opakowań powstałych na rodzimym rynku. Od sześciu lat konkurs odbywa się w Poznaniu i promuje branżę związaną z nowoczesnym przemysłem opakowaniowym. Tegoroczna edycja odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.