Zakończenie projektu „Pokolenia” – wystawy malarstwa

W bieżącym roku kalendarzowym i rozpoczętym roku akademickim Zakład Malarstwa cieszyńskiego Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego UŚ kończy projekt badawczy „Pokolenia”. Pierwsza z trzech wystaw kończących projekt miała miejsce w „Galerii Puda” w czeskim Cieszynie na przełomie września i października.  Przed nami pozostały jeszcze dwie wystawy, które odbędą się kolejno w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie – wernisaż 25 października oraz w Muzeum Śląska Cieszyńskiego – 30 października. Przypomnijmy, że projekt zakłada wspólną prezentację prac wykładowców, absolwentów i studentów Zakładu Malarstwa i w jego ramach odbyły się już wystawy w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu (2012) – tę wystawę zainicjowali absolwenci Zakładu, następnie w Rybnickim Centrum Kultury (2012) oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu (2013). Projektem „Pokolenia” kieruje prof. Lech Kołodziejczyk.

Galeria: