Wiadomości Katedry Malarstwa

Fotorelacja z finisażu wystawy malarstwa Ireneusza Botora

12 lutego w Centrum Kultury Zamek w Połczynie Zdroju (zachodniopomorskie) odbył się finisaż wystawy malarstwa Ireneusza Botora. Na ekspozycji prezentowane były prace z cyklu Studium dwóch kobiet. Towarzyszyła jej wystawa obiektów tkackich Soni Pryszcz-Botor pt. Grawitacja.

Malarstwo młodych. Sukces absolwentek

Zakończenie semestru jest okazją do podsumowań wydarzeń tego okresu. Aleksandra Leśniewicz i Magdalena Krężelok to absolwentki Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, które znalazły się wśród 36 artystów zakwalifikowanych do wystawy „Promocje 2013”.

Zakończenie projektu „Pokolenia” – wystawy malarstwa

W bieżącym roku kalendarzowym i rozpoczętym roku akademickim Zakład Malarstwa cieszyńskiego Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego UŚ kończy projekt badawczy „Pokolenia”.

WYOBRAŻALNE – RZECZYWISTE. Lech Kołodziejczyk

W Galerii PIĘTRO WYŻEJ Centrum Kultury Katowice trwa wystawa WYOBRAŻALNE – RZECZYWISTE. Lech Kołodziejczyk. Organizatorami wystawy są Fundacja dla Śląska i Śląskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych.

Wystawa "POKOLENIA"

Wykładowcy Katedry Malarstwa Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie oraz absolwenci zapraszają do Rybnickiego Centrum Kultury na wystawę "POKOLENIA". Jest to kolejna prezentacja prac malarskich  w ramach projektu badawczego "Postawy, konfrontacje, spotkania".

Wystawa Romana Maciuszkiewicza

W Galerii "Na wprost" w Iławie swoje prace prezentuje Roman Maciuszkiewicz. Wystawa malarstwa zatytułowana "Obrazy z lat 2007-2012" potrwa do 30 marca.

Wykładowcy i absolwenci

20 stycznia w Jastrzębskim MOK-u,  w Galerii "Magazyn 22" odbył się wernisaż "Po

20 stycznia w Jastrzębskim MOK-u,  w Galerii "Magazyn 22" odbył się wernisaż  wystawy "Pokolenia" prezentującej  prace absolwentów i wykładowców Katedry Malarstwa.

(Zdjęcia udostępnione przez Małgorzatę Pedowicz i Bogdana Poważę)

Wystawa w Rzeszowie

16 grudnia w Galerii Miejskiej ZSP w Rzeszowie odbył się wernisaż prac pedagogów Katedry Malarstwa. Wystawa, zatytułowana "Obrazem zapisane", jest kolejną prezentacją w ramach realizowanego projektu "Postawy, Konfrontacje, Spotkania"

"Obraz cząstka świata"

Pedagodzy Katedry Malarstwa zapraszają serdecznie na wernisaż wystawy swoich prac do Pszczyńskiego Centrum Kultury - do Galerii "13". Pszczyna, ul. Bednarska 13 w dniu 17 listopada o godz. 17.oo. Wystawa potrwa do 9 grudnia br.

"Twórczość jako spotkanie"

Ukazała się książka  pt. "Twórczość jako spotkanie". Jest to druga część publikacji naukowej zrealizowanej w ramach Badań Statutowych zawierająca teksty teoretyczne pedagogów Katedry Malarstwa.