Malarstwo młodych. Sukces absolwentek

Zakończenie semestru jest okazją do podsumowań wydarzeń tego okresu. Aleksandra Leśniewicz i Magdalena Krężelok to absolwentki Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, które znalazły się wśród 36 artystów zakwalifikowanych do wystawy „Promocje 2013”. Magdalena Krężelok odniosła w konkursie sukces podwójny, ponieważ zgłoszona przez nią praca otrzymała Wyróżnienie Firmy SANHA.

23. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2013 jest organizowany przez Galerię Sztuki w Legnicy. Do 23. edycji konkursu skierowanego do świeżo upieczonych absolwentów malarstwa wyższych uczelni artystycznych zgłosiło się 78 młodych artystów z całej Polski, którzy nadesłali 243 prace. Do wystawy, prezentowanej w Legnicy pod koniec 2013 roku, zostali zakwalifikowani absolwenci uczelni: ASP w Gdańsku, ASP w Katowicach, ASP w Krakowie, ASP w Łodzi, ASP w Warszawie, ASP we Wrocławiu, Akademii mi. Jana Długosza w Częstochowie, Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – Instytut Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie.

Listy wszystkich zakwalifikowanych, nagrodzonych i wyróżnionych artystów opublikowano na stronach Galerii Sztuki w Legnicy.