Studenci Instytutu Sztuki na Intel Extreme Masters w Katowicach

Od 14 do 16 marca 2014 r. w katowickim Spodku odbędzie się finał ósmej edycji Intel® Extreme Masters. Jest to międzynarodowa impreza skupiająca fanów gier komputerowych. Wcześniejsze etapy odbywały się w Szanghaju, Nowym Jorku, Singapurze, Sao Paulo oraz Kolonii.

W tym wydarzeniu uczestniczyć będą również przedstawiciele Wydziału Artystycznego, którzy będą promować studia związane z projektowaniem gier komputerowych. Studenci Instytutu Sztuki będą prezentować tworzenie grafik na potrzeby gier komputerowych.

Na stoisku Uniwersytetu Śląskiego, współtworzonym przez Instytut Informatyki, Wydział Filologiczny oraz Wydział Artystyczny, znajdą się:

• komputery z zainstalowanymi grami przygotowanymi przez studentów Instytutu Informatyki UŚ,
  • stanowiska szkoleniowe („Jak szybko napisać ciekawą grę”),
  • roboty z Instytutu Informatyki,
  • aplikacje mobilne przygotowane przez studentów Instytutu Informatyki,
  • prezentacje projektów gier przygotowanych w trakcie „Letniej Akademii Gier 2013” oraz „Zimowej Akademii Gier 2014”,
  • prezentacja działalności Koła Naukowego DevProper,
  • stanowisko, na którym studenci Wydziału Artystycznego UŚ będą prezentować przygotowywanie grafik na potrzeby gier komputerowych,
  • stanowisko mediów akademickich UŚ,
  • stanowiska firmy JCommerce współpracującej z UŚ (konkursy z nagrodami),
  • stanowisko klastra multimedialnego Hub Club.

Ubiegłoroczny Intel Extreme Masters w Katowicach cieszył się dużą popularnością. Turniej odwiedziło 50 000 fanów, a transmisję internetową prowadzoną w siedmiu językach obejrzało ponad pięć milionów widzów z 178 krajów.