Rysunki Marka Głowackiego w Galerii Ateneum

14 lutego o godz. 18.00 w katowickiej Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25 odbędzie się wernisaż wystawy Marek Głowacki. Rysunek”.

Marek Głowacki urodził się w 1983 roku w Zebrzydowicach. Od 2002 roku studiował na Wydziale Artystycznym w Instytucie Sztuki w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dyplom uzyskał w 2007 roku, zrealizowany pod kierunkiem prof. Eugeniusza Delekty – grafika warsztatowa, oraz dyplom z rysunku w pracowni prof.  Anny Kowalczyk-Klus.Od 2007 roku pracuje w Katedrze Interdyscyplinarnej Kreacji Artystycznej, a obecnie w Zakładzie Rysunku, w Instytucie Sztuki w Cieszynie na stanowisku asystenta w pracowni rysunku. W pracy artystycznej zajmuje się rysunkiem, grafiką oraz ilustracją.

Ważniejsze wystawy: VII Biennale Grafiki Studenckiej Poznań 2007, 22 Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, 21 Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie 2008, Guanlan 2009 International Print Biennial (Chiny), VII International Biennial of Drawing (Pilsen 2010), Osten (World Gallery of Drawings, Skopje 2010).

Nagrody: druga nagroda w VIII Konkursie na Obraz i Rysunek o Tematyce Biblijnej (Wadowice 2008), wyróżnienie honorowe w III Międzynarodowym Konkursie na Rysunek im. Andriolliego (Nałęczów 2009), Grand Prix – nagrody Marszałka Województwa Śląskiego w konkursie „Praca roku 2009”, Award for national collection for Poland – wyróżnienie dla Polaków w konkursie Osten, 38th World Gallery of Art on Paper, World Gallery of Drawings Skopje 2010.