Game Day 2011

Sosnowiec 15-16.04.2011

Game Day 2011 jest konferencją, która chce zbliżyć ku sobie biznes (profesjonalne studia deweloperskie) oraz naukę (Uniwersytet Śląski). Jest to niepowtarzalna okazja do porozmawiania z profesjonalnymi i amatorskimi twórcami gier. Chcemy, aby Game Day stał się małymi targami gier podczas których firmy przedstawiałyby nowości ze swoich produkcji. Jest to także szansa na nowe pomysły, idee, wymianę wiedzy i doświadczenia oraz powstanie nowych zespołów projektowych.

Podczas konferencji będą poruszane tematy związane ze światową i polską sceną produkcji gier. Panele dyskusyjne poruszałyby tematy ważne dla komercyjnych firm oraz dla niezależnych twórców. Chcemy także skupić się na rozmowach o przyszłości produkcji gier, tak samo jak podczas pierwszej edycji Game Day.

Wydarzenie skierowane jest do: osób pracujących przy produkcji gier wideo, freelancer'ów, studentów, amatorskich twórców gier, pasjonatów gier, osób związanych z branżą gier, pracowników firm programistycznych i graficznych, mediów branżowych, każdego zainteresowanego w każdym przedziale wiekowym. 
Game Day oraz organizatorzy wydarzenia silnie wspierają i uczestniczą w tworzeniu kompleksowego kierunku projektowania gier, który tworzony jest przez konsorcjum uczelni z terenu województwa śląskiego: Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Sztuk Pięknych. Oprócz pasjonatów i amatorskich twórców, taki kierunek może powstać tylko przy silnym wsparciu i pomocy firm z branży produkcji gier wideo.

Oficjalna strona 
http://gameday.com.pl/2011

Plan konferencji
http://codeguru.pl/CalendareventList/1/@2011-4/asc.aspx