Wystawa grafiki w rzeszowskim BWA

Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie do 30 marca 2014 zaprasza na wystawę twórczości graficznej artystów-wykładowców Zakładu Grafiki Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Wystawa jest kolejną w tym roku prezentowaną w Rzeszowie dużą wystawą liczących się w Polsce ośrodków akademickich. W wystawie pt.

KONKURS NA EXLIBRIS CINiBA, 12 finałowych prac.

Na konkurs zgłoszonych zostało 122 grafiki, Jury wyłoniło 12 finałowych grafik. Na stronie www.ciniba.edu.pl , trwa głosowanie na exlibris który otrzyma Nagrodę Publiczności, głosowanie potrwa do 15 lutego 2014r. Zapraszamy !!!!

3×Ekslibris

W najbliższym czasie odbędą się trzy wystawy ekslibrisu z udziałem Krzysztofa M. Bąka z Katedry Grafiki cieszyńskiego Instytutu Sztuki (Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego).

Wystawa grafiki profesora Eugeniusza Delekty

Do 30 grudnia w Galerii Akcent bielskiego Zespołu Szkół Plastycznych można oglądać wystawę grafiki prof. Eugeniusza Delekty (Zakład Grafiki Instytutu Sztuki w Cieszynie, Wydział Artystyczny UŚ). Na wystawę zaprasza Dyrekcja oraz Uczniowie Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej przy ul. Gen. Sikorskiego 8.

Wyróżnienie dla Jerzego Pietruczuka

Jerzy Pietruczuk drugi raz z rzędu został wyróżniony Finalist Prize w 2013 Asia Digital Art. Award w Fukuoce w Japonii. W tym roku Jerzy Pietruczuk prezentował cykl prac Soft light of the stormy season 1,2,3,4

Wystawa ekslibrisu w Gliwicach i Nowym Wiśniczu

W Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych (Gliwice, ul. Jagiellońska 21) ma miejsce wystawa ex librisów pt: „Oblicza współczesnego ekslibrisu polskiego”. W wystawie biorą udział m.in.

PRZYPOMNIENIE - konkurs na exlibris

Przypominamy!

Tylko do 11 grudnia można składać prace w konkursie na exlibris Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – CINIBA.

Organizatorzy: Zakład Grafiki Instytut Sztuki w Cieszynie, CINIBA w Katowicach.

Litografia z Cieszyna

Druga z kolei wystawa studentów pracowni druku płaskiego Wydziału Artystycznego UŚ w Cieszynie, prezentowana w siedzibie „Dziennika Zachodniego”, wpisuje się w dobry zwyczaj wychodzenia młodzieży artystycznej poza mury macierzystej uczelni.

„Ex digitalis” w Toruniu

Do 8 grudnia w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu można oglądać wystawę EX DIGITALIS, na której prezentowane są exlibrisy trzech artystów: Krzysztofa Marka Bąka (Zakład Grafiki Instytutu Sztuki, Wydział Artystyczny w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach), Rajmunda Aszkowskiego (Zielona Gó

Prof. Eugeniusz Delekta i dr Adam Czech nagrodzeni w Shanghaiu

Exlibris prof. Eugeniusza Delekty i mała forma graficzna dr Adama Czecha zdobyły nagrody: "the Excellent Prize in "Ju Qi Cup" w konkursie graficznym, zorganizowanym w ramach EXPO w Shanghaiu. Imprezie "The 1st International Prints & Exlibris  in Shanghai" towarzyszył katalog pokonkursowy.