Na styku realności i symulacji. Spotkanie z grafiką Jarosława Skutnika w Basteji Zamku Cieszyn

Wystawa prezentuje wybór prac z cyklu „klony”, którym Jarosław Skutnik zajmuje się od kilku lat. Matrycą dla powstałych prac są naturalne rośliny – sfotografowane i powielane tworzą  barwne kompozycje, pejzaże. Podobnie jak w grafice warsztatowej, wielokrotne odbijanie niszczy matrycę. Jednak w przeciwieństwie do grafiki warsztatowej, w której matryca zazwyczaj nie jest prezentowana, autor zestawia powstałą pracę z obiektem, który jest jej archetypem.

Jarosław Skutnik od 1994 roku pracuje w Instytucie Sztuki cieszyńskiego Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (obecnie jako adiunkt). Prowadzi pracownię grafiki. W swojej twórczości wykorzystuje  grafikę warsztatową, grafikę komputerową, rysunek i instalacje. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych miedzy innymi w: Poznaniu, Warszawie, Katowicach, Słubicach, Bielsku–Białej, Oronsku, Cieszynie, Rzeszowie, Krośnie. Wystawiał również poza granicami kraju: w Londynie, Ostrawie, Žamberku, Oldenburgu, Wiedniu.

Wernisaż wystawy odbędzie się w środę (23.10.13), o godz. 16.00.
Wystawa w Basteji Zamku Cieszyn potrwa od 23 października do 4 listopada 2013.