Damian Chomątowski i Agnieszka Woźniak nagrodzeni

W Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich podczas „Warsztatów Działań Kreatywnych” studenci przez sześć dni przygotowywali ilustracje związane z twórczością Zofii Kossak-Szczuckiej, w technikach graficznych, rysunku i malarstwie.
Podsumowaniem warsztatów był wernisaż prac, oraz wręczenie nagród i wyróżnień dla najlepszych prac. Wśród nich znaleźli się studenci z Instytutu Sztuki w Cieszynie: Damian Chomątowski zdobył III nagrodę, a Agnieszka Woźniak wyróżnienie.
W warsztatach uczestniczyli studenci i pedagodzy z siedmiu uczelni artystycznych: Instytutu Sztuki UŚ z Cieszyna, Akademii Sztuk Pięknych z Katowic, Akademii Jana Długosza z Częstochowy, Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej z Lublina, Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia, Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska, i Akademii Sztuk Pięknych z Łodzi.
Wszystkim lureatom serdecznie gratulujemy.