Uwaga! Jesteś na stronie archiwalnej (10.02.2011–17.03.2014)

Jesteś na archiwalnej stronie Instytutu Sztuki, na której publikowano wiadomości od 10.02.2011 do 17.03.2014. Znajdiesz tu komunikaty z okresu czterech lat jej funkcjonowania. Aktualny serwis internetowy Instytutu Sztuki znajduje się pod adresem www.instytutsztuki.us.edu.pl.

DNI OTWARTE: 25—27 marca 2014

INSTYTUT SZTUKI Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych od 25 do 27 marca br. na DNI OTWARTE. W programie warsztaty, prezentacje, wystawy i wykłady. Szczegóły w pliku pdf do pobrania (s. 1 — program, s. 2 — mapa kampusu i dane kontaktowe).

Nowa strona Instytutu Sztuki

Dziś lub w poniedziałek (14, 17.03.2014) zostanie uruchomiony nowy serwis internetowy Instytutu Sztuki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, przygotowana strona jest stroną responsywną, dostosowującą się do rozdzielczości urządzeń mobilnych.

Zakwalifikowani do Lahti Poster Triennial 2014

Została ogłoszona lista zakwalifikowanych do Międzynarodowej Wystawy Plakatu w Finlandii.

Studenci Instytutu Sztuki na Intel Extreme Masters w Katowicach

Od 14 do 16 marca 2014 r. w katowickim Spodku odbędzie się finał ósmej edycji Intel® Extreme Masters. Jest to międzynarodowa impreza skupiająca fanów gier komputerowych. Wcześniejsze etapy odbywały się w Szanghaju, Nowym Jorku, Singapurze, Sao Paulo oraz Kolonii.

Wystawa grafiki w rzeszowskim BWA

Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie do 30 marca 2014 zaprasza na wystawę twórczości graficznej artystów-wykładowców Zakładu Grafiki Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Wystawa jest kolejną w tym roku prezentowaną w Rzeszowie dużą wystawą liczących się w Polsce ośrodków akademickich. W wystawie pt.

Zakwalifikowani do wystawy Satyrykon 2014

Jury legnickiego Satyrykonu – międzynarodowej wystawy rysunku satyrycznego po obejrzeniu 2244 prac 615 autorów z 50 krajów świata zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 210 prac 131 autorów.

Galeria Uniwersytecka: Jubileuszowe spotkania

40 rok kształcenia artystycznego w Cieszynie stał się pretekstem do zorganizowania wystawy „Jubileuszowe spotkania”. Do tej okolicznościowej wystawy zaproszono artystów, którzy w swej zawodowej historii związani byli z Instytutem Sztuki w Cieszynie i Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego.

Paulina Poczęta w Galerii Promocji Młodych

„Ja podejrzane” i „Ja jak to” to dwa autoportretowe cykle prac Pauliny Poczętej, które można oglądać od 14 marca do 15 kwietnia 2014 w Łodzi. Wystawa nosi tytuł „Wiara w złudzenie” i prezentowana jest w Galerii Promocji Młodych przy ulicy Limanowskiego 166.

Wystawa, wykład i warsztaty Sebastiana Kubicy w Budapeszcie

Wystawa, wykład i warsztaty dr. hab. Sebastiana Kubicy na Węgrzech. Sebastian Kubica z Zakładu Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie będzie gościł w budapesztańskiej Wyższej Szkole Komunikacji i Biznesu (1077 Budapest, Rózsa utca 4–6) od 3 do 7 marca 2014 roku.